Foto e Ditës/ Mësuese Vitore Pecnikaj hyn në grevë pa afat te shkolla “Ali Demi”

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:06 06-10-2015 Foto e Ditës/ Mësuese Vitore Pecnikaj hyn në grevë pa afat te shkolla “Ali Demi”

Vitore Pecnikaj, mësuesja që ka nisur një grevë në ambientet e shkollës “Ali Demi” në kryeqytet, është tentuar të largohet me forcë nga policia.

Pecnikaj ishte mësuese me kontratë në shkollën “Ali Demi” dhe kërkon që të hyjë si mësuese me vendim nga MASH dhe për këtë duhej t'i nënshtrohej një konkursi i cili sipas mësueses është shtyrë disa herë me tendencë.

Tashmë mësueses, nënë e tre fëmijëve nuk i jepet e drejta të punojë as me kontratë ndonëse, siç thotë ajo, në kontratë nuk ka një limit kohor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010462999343872
array(1) { ["section"]=> string(83) "foto-e-dites-mesuese-vitore-pecnikaj-hyn-ne-greve-pa-afat-te-shkolla-ali-demi-22438" }