Foto e ditës/ Ndërkohë që ne presim festat, kjo vajzë lufton me jetën. Mund ta shpëtojmë me një biletë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:27 20-12-2015 Foto e ditës/ Ndërkohë që ne presim festat, kjo vajzë lufton me jetën. Mund ta shpëtojmë me një biletë

E keni dëgjur shprehjen që "Familja është ajo që na gjendet në kohë të vështira"? Në një kohë që shum po shijojnë ngrohtësin në shtëpi në këtë orë ,motra më e madhe e Vjolës (Ajo vuan nga një sëmundje e rrallë e quajtur Limfome Limfoblastike e tipit B dhe T ) sëbashku me shoqërinë e saj po merren me përgatitje për festën e nesërme në orën 17:00 të Hotel Bologna në Vlorë. Ajo sfidon të ftohtin,vetminë (sepse familja po qëndron me Vjolën në Spitalin Italian) dhe mbi të gjitha organizon festën për të mbledhur të ardhura për motrën e saj.

Kush nuk ka mundësi të jetë i pranishëm, të bëj SHARE statusit që të vihen në djeni sa më shumë njerëz që ndoshta mund të marrin pjese (Nuk i kushton askujt që minimalisht ta SHPëRNDAJË). Nesër, ditën e djelë është ditlindja e Vjolës , ajo mbush 6 vjec, ta ndihmojmë të mbushi 7,8,10,50,70.. ...Një biletë mund të shpetojë një jetë.

Enrik Mehmeti

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090460777282715
array(1) { ["section"]=> string(105) "foto-e-dites-nderkohe-qe-ne-presim-festat-kjo-vajze-lufton-me-jeten-mund-ta-shpetojme-me-nje-bilete-28176" }