Foto e Ditës - Pamje dramatike nga rrëzimi i avionit ushtarak rus që tensionoi fuqitë e mëdha

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:10 25-11-2015 Foto e Ditës - Pamje dramatike nga rrëzimi i avionit ushtarak rus që tensionoi fuqitë e mëdha

Foto e Ditës - Pamje dramatike nga rrëzimi i avionit ushtarak rus që tensionoi fuqitë e mëdha

Një avion ushtarak rus u rrëzua nga forcat turke në kufi me Sirinë. Një prej pilotëve dyshohet se ka vdekur pasi është gjuajtur nga toka gjatë hedhjes me parashutë. Ngjarja tensionoi Rusinë e cila deklaroi se rrëzimi i avionit "ishte një thikë pas shpine" dhe nuk do kalojë pa pasoja. Ndërsa Turqia e mbështetur nga SHBA dhe NATO, deklaroi se avioni u paralajmërua 10 herë përpara se të qëllohej.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099670886993408
array(1) { ["section"]=> string(97) "foto-e-dites-pamje-dramatike-nga-rrezimi-i-avionit-ushtarak-rus-qe-tensionoi-fuqite-e-medha-26230" }