Foto e Ditës: Pelikani Kaçurel

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:34 02-03-2016 Foto e Ditës: Pelikani Kaçurel

Pelikanët e rrallë kaçurel kanë nisur prej disa ditësh cilkin e riprodhimit duke ndërtuar foletë në ishullin e pelikanëve. Administrata e Zonave te Mbrojtura-Qarku Fier njofton se ka vendosur roje 24 orë për t’i siguruar një pelikanëve një cikël sa më të qetë riprodhimi. Për ndërtimin e foleve në ishullin e vogël janë çuar dru dhe barishte ndërsa disa pelikanë kanë nisur ndërtimin e foleve, të tjerë po çiftohen por ka edhe shpendë që tashmë i kanë bërë vezët dhe po i ngrohin. Fotoja është realizuar nga fotografi Ardian Fezollari.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndotja e ajrit, shiu me baltë mbulon Tiranën
Kalben palmat në Vlorë, punonjësit i shkulin dhe i presin në copa për t’i larguar nga rruga (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0103759765625
array(1) { ["section"]=> string(35) "foto-e-dites-pelikani-kacurel-33972" }