Foto e ditës/ Përmbytet Vlora, 20 makina janë nën ujë te një pallat afër portit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:08 11-10-2015 Foto e ditës/ Përmbytet Vlora, 20 makina janë nën ujë te një pallat afër portit

Moti i keq ka përfshirë jugun e vendit. Reshjet gjatë natës së mbrëmshme kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në qytetin bregdetar të Vlorës i cili prej orësh ndodhet nën ujë.

Lartësia e ujit ka arritur deri në 30 centimetra në disa zona, veçanërisht në zonat periferike dhe në zonën e Skelës. Uji ka përmbytur rreth 20 makina te një pallat në afërsi të portit. Dëmi i shkaktuar është i pallogaritshëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010120153427124
array(1) { ["section"]=> string(83) "foto-e-dites-permbytet-vlora-20-makina-jane-nen-uje-te-nje-pallat-afer-portit-22843" }