FOTO E DITËS: Portreti i piktorit për Dritëroin që i mrekulloi të gjithë...

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:35 04-02-2017 FOTO E DITËS: Portreti i piktorit për Dritëroin që i mrekulloi të gjithë...

Ky është një portret i piktorit Aleksandër Vreko për shkrimtarin e madh Dritëro Agolli i cili u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 85 vjeçare.

Vreto, një nga portretistët më të mirë shqiptar, këtë porteret ia bëri Dritëroit sa ishte gjallë dhe shkrimtari pati mundësinë ta shikonte veten në këtë interpretim të veçantë e krejt ndryshe nga të tjerët.

Portreti mrekulloi edhe familjarët e Dritëroit që do mbetet gjithmonë mes nesh përmes veprave të tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.063386917114258
array(1) { ["section"]=> string(77) "foto-e-dites-portreti-i-piktorit-per-driteroin-qe-i-mrekulloi-te-gjithe-67689" }