Foto e Ditës/ Saimir Pirgu performon në Tiranë, mahnit publikun

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:09 06-03-2016 Foto e Ditës/ Saimir Pirgu performon në Tiranë, mahnit publikun

Tirana nuk mund të mungonte në listën e kryeqyteteve të turit të tij botëror, për prezantimin e albumit të ri, “Il mio Canto”. Saimir Pirgu ka performuar mbrëmjen e djeshme në Teatrin e Operas e Baletit, duke mahnitur publikun me zërin dhe emocionet që ai përcolli.

Albumi “Il Mio Canto” ka brenda disa nga ariet më të bukura italiane dhe franceze, promovuar në Londër nga “Opus Arte” dhe nga studio e gjigandit BBC 3.

Parisi, Vjena, Firence, Berlini, Moska, Nju Jorku dhe Tokio janë ndalesat e radhës së tenorit shqiptar. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manjani shkarkon gardianin e kapur me 10 kg drogë
Aktivistët e shoqërisë civile protestojnë te Parku i Liqenit, aktivisti humb ndenjat »
Article Logic
Execution time: 0.01160192489624
array(1) { ["section"]=> string(67) "foto-e-dites-saimir-pirgu-performon-ne-tirane-mahnit-publikun-34342" }