Foto e Ditës/ "Shok" pranë triumfit në Oscar

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:36 24-02-2016 Foto e Ditës/

Los Angeles Times: ‘Shok’ do të triumfojë në Oscar

Gazeta amerikane Los Angeles Times, në një artikull kushtuar pretendetëve për të fituar në çmimet Oscars, shkruan se filmi kosovar ‘Shok’ do të jetë fituesi i çmimit Oscar për kategorinë “Filmi më i mirë i metrazhit të shkurtër”.

“Ne presim që filmi “Shok”, një ngjarje miqësie mes dy djemve shqiptarë gjatë luftës në Kosovë, do të marrë Oscarin. Fundi është shumë emocionues, dhe të lë një përshtypje të qëndrueshme”, shkruhej në artikullin e LA Times, me autor Glenn Whipp.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës/ Statujë për vogëlushin Aylan Kurdi, simboli i tragjedisë së refugjatëve
Armando Prenga tërhiqet nga Kuvendi »
Article Logic
Execution time: 0.0090248584747314
array(1) { ["section"]=> string(47) "foto-e-dites-shok-prane-triumfit-ne-oscar-33392" }