Foto e ditës/ Spitali pa ujë rrezikon pacientët, ministria: Kemi çuar 7 bote

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:06 24-11-2015 Foto e ditës/ Spitali pa ujë rrezikon pacientët, ministria: Kemi çuar 7 bote

Mungesë uji në Qendrën Spitalore Universitare Tiranë, Spitali i Traumës dhe “Mbretëresha Geraldinë” por reagon ministria e Shëndetësisë duke thënë se në këto spitale janë dërguar 7 autobotë me ujë.

MSH sqaron se problem i ndërprerjes së furnizimit me ujë të pijshëm për gati dy ditë ka ardhur si pasojë e një defekti në Bovillë.

Dhjetëra qytetarë kanë raportuar sot mungesën e ujit të pijshëm në spitalin e QSUT, ku shefi i ORL-së, Besim Boçi deklaroi se situata përbën rrezik për pacientët e operuar. Mungesa e ujit të pijshëm rrezikon të shkaktojë prombeme në higjenën e spitalit dhe përhapjen e sëmundjeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010052919387817
array(1) { ["section"]=> string(79) "foto-e-dites-spitali-pa-uje-rrezikon-pacientet-ministria-kemi-cuar-7-bote-26143" }