Foto e ditës/ Statujë për vogëlushin Aylan Kurdi, simboli i tragjedisë së refugjatëve

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:59 23-02-2016 Foto e ditës/ Statujë për vogëlushin Aylan Kurdi, simboli i tragjedisë së refugjatëve

Statujë për vogëlushin Aylan Kurdi, simboli i tragjedisë së refugjatëve

Statuja e vogëlushit Aylan Kurdi i cili u mbyt shtatorin e kaluar në Detin Egje, është prezantuar në qytetin irakian Sulejmanije.

Statuja "I dërguari i migrimit, Aylan Kurdi" është e lartë 3.5 metra dhe prezantimi i tij u ndoq nga zyrtarët e shumtë të qeverisë dhe qytetarëve, raporton AA.

Aylan Kurdi u mbyt në det pranë brigjeve truke, kur varka që udhëtonte ai dhe familja e tij u fundos gjatë tentativës për të mbërritur në Europë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetarët protestojnë për ndërtimin te liqeni, arrestohen. Një polic shkarkohet pas shpullës që i dha një gruaje
Foto e Ditës/ "Shok" pranë triumfit në Oscar »
Article Logic
Execution time: 0.012171030044556
array(1) { ["section"]=> string(89) "foto-e-dites-statuje-per-vogelushin-aylan-kurdi-simboli-i-tragjedise-se-refugjateve-33291" }