Foto e këtij heroi në Tiranë kërkon ndërgjegjësimin e autoriteteve, ulet në një cep i dërrmuar pasi shpëtoi pasurinë e shqiptarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 09:55 16-03-2017 Foto e këtij heroi në Tiranë kërkon ndërgjegjësimin e autoriteteve, ulet në një cep i dërrmuar pasi shpëtoi pasurinë e shqiptarëve

Kjo foto e këtij zjarrfikësi në Tiranë është duke bërë xhiron e rrjeteve sociale dhe portaleve. Momenti është fotografuar dje, në Bibliotekën Kombëtare, e cila u përfshi nga flakët në katin e tretë të nëndheshëm.

Ky është njëri prej zjarrfikësve që luftoi dje me flakët për të shpëtuar pasurinë letrare të shqiptarëve dhe jo më kot ai së bashku me kolegët e tij konsiderohen “heronjtë e heshtur të Shqipërisë”.

Ndonëse vënë jetën e tyre në rrezik për të siguruar tonën, këta punonjës marrin paga qesharake dhe shpesh herë u mungojnë pajisjet e nevojshme për t’u përballur me zjarrin.

Momente të tilla kërkojnë të ndërgjegjësojnë autoritetet përgjegjëse për t’i kushtuar më shumë vëmendje punonjësve të zjarrfikësve por edhe atyre të policisë dhe shëndetësisë, të cilët kanë në duar jetët e të gjithëve ne.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bën gruan për spital, arrestohet 59-vjeçari nga Tirana
Sërish sherr mes Stresit dhe Leonard Bombaj, e paimagjinueshme si hakmerret reperi »
Article Logic
Execution time: 0.022270917892456
array(1) { ["section"]=> string(135) "foto-e-ketij-heroi-ne-tirane-kerkon-ndergjegjesimin-e-autoriteteve-ulet-ne-nje-cep-i-derrmuar-pasi-shpetoi-pasurine-e-shqiptareve-72072" }