“Foto e natës”/ Kuvend, demokratët rrethojnë Ballën, Tahiri ngrihet në këmbë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:10 04-12-2015 “Foto e natës”/ Kuvend, demokratët rrethojnë Ballën, Tahiri ngrihet në këmbë

Kuvend, demokratët rrethojnë Ballën, Tahiri ngrihet në këmbë

Balla nga foltorja e Kuvendit e ka quajtur “të ngordhur” deputetin demokrat dhe kaq ka mjaftuar që gjendja të tensionohet. Deputetët e opozitës janë afruar pranë foltores ku ndodhej Balla, ndërkohë që punonjësit e sigurimit kanë ndërhyrë për të evituar ndonjë konflikt fizik të mundshëm.

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka qenë i vetmi që është ngritur në këmbë për të ndjekur situatën, ndërkohë që Balla ishte i rrethuar nga deputetët demokratë.

Nënkryetarja e Kuvendit, Valentina Leskaj ka propozuar 10 minuta pushim për shkak se deputetët e opozitës kanë prishur foninë e sallës. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010404825210571
array(1) { ["section"]=> string(77) "foto-e-nates-kuvend-demokratet-rrethojne-ballen-tahiri-ngrihet-ne-kembe-26921" }