FOTO E NATËS: Partizani-Skëndërbeu, nga ndeshje futbolli në situatë lufte

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:28 31-10-2016 FOTO E NATËS: Partizani-Skëndërbeu, nga ndeshje futbolli në situatë lufte

FOTO E NATËS: Partizani-Skëndërbeu, nga ndeshje futbolli në situatë lufte

Drejtori i policisë së Elbasan Alfred Çepe është shprehur për mediat pas përfundimit të ndeshjes se policia u afrua tek tifozët për të fikur fishekzajrret e thedhura nga tifozat.

Sipas tij, policia është treguar shumë tolerante dhe për pasojë nga hedhja e stolave ka mbetur i plagosur një punonjës policie dhe një tifoz.

Ndërsa sa i përket tifozes e cila ishte në gjëndje të rëndë, Çepe tha se ajo u friksua nga gjëndja e situatës. “Policia nuk ka ndërhyrë fare. Jemi treguar shumë tolerantë. Nga hedhja e stolave është dëmtuar një tifoz dhe një policë. Nuk ka të shoqëruar, por jemi duke identifikuar autorët pasi një pjesë e tyre ka ardhur e dehur. Tifozja e Partizanit u friksua nga situata kaotike, pot i’u dha ndihma e parë.” tha Çepe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Blloku’ si në gjendje lufte, xhama të thyer dhe plehra gjithandej
Shifra e frikshme për spitalet, institucioni ku kanë më pak besim shqiptarët »
Article Logic
Execution time: 0.012921094894409
array(1) { ["section"]=> string(77) "foto-e-nates-partizani-skenderbeu-nga-ndeshje-futbolli-ne-situate-lufte-57910" }