Foto e rrallë e kryeministrit Edi Rama, mbi një pirg me mbeturina

Publikuar tek: politike, më 19:41 03-12-2015 Foto e rrallë e kryeministrit Edi Rama, mbi një pirg me mbeturina

Një foto e rrallë e kryeministrit Edi Rama realizuar mbi një pirg me mbeturina në Tiranë, po qarkullon në internet.

Në foton e realizuar në vitin 2001 kur Edi Rama mbante postin e kryetarit të Bashkisë Tiranë, ai duket teksa pozon në një vend të pushtuar nga mbeturinat me duart e hapura dhe kokën e kthyer disi lart por me shikimin drejt. Duket se fotografia është realizuar për të treguar revoltimin e Ramës për gjendjen e rëndë të Tiranës e mbuluar nga papastërtitë në vitet 2000.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085558891296387
array(1) { ["section"]=> string(70) "foto-e-rralle-e-kryeministrit-edi-rama-mbi-nje-pirg-me-mbeturina-26896" }