FOTO E RRALLË: Fishta, Poradeci, Koliqi dhe Asdreni bashkë në Shkodër

Publikuar tek: kulture-art, më 15:27 21-10-2016 FOTO E RRALLË: Fishta, Poradeci, Koliqi dhe Asdreni bashkë në Shkodër

Një foto e rrallë dhe shumë emocionuese kjo e figurave të ndritura shqiptare.

Fotoja e hershme, që daton konkretisht në vitin 1937 sillet në vëmendje nga gazetari Blendi Fevziu. Lasgush Poradeci, Ernest Koliqi, Gjergj Fishta, dhe Asdreni në Shkodrën e vitit 1937!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.053344011306763
array(1) { ["section"]=> string(72) "foto-e-rralle-fishta-poradeci-koliqi-dhe-asdreni-bashke-ne-shkoder-56957" }