Foto fantastike me grataçielat në Dubai! "Çajnë" mjegullën mbi qytet

Publikuar tek: kulture-art, më 15:17 20-01-2015 Foto fantastike me grataçielat në Dubai!

Foto fantastike të grataçielave që lundrojnë, e madje çajnë mjegullën e dendur që ka mbuluar hapësirën mbi Dubai. Këto janë imazhe spektakolare të fiksuara në kamera nga fotografi Daniel Cheong që theksoi këto skena të bukura nga lart.

Disa prej fotove të Cheong, janë shkrepur nga kati i 99, i hotelit superluksoz Burj Khalifa, që është dhe ndërtesa më e lartë aktualisht në botë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030105113983154
array(1) { ["section"]=> string(70) "foto-fantastike-me-gratacielat-ne-dubai-cajne-mjegullen-mbi-qytet-1039" }