Foto-galeri / Dubai do ndërtojë kullën më të lartë në botë

Publikuar tek: bota, më 14:47 30-11-2015 Foto-galeri / Dubai do ndërtojë kullën më të lartë në botë

Kulla “Jeddah” do të jetë ndërtesa më e gjatë në botë në mesin e pallateve magjepsëse dhe luksoze të Dubait.

Projekti që kap vlerën e 2.2 miliard dollarë parashikon të kalojë për nga gjatësia edhe ndërtesën që mban aktualisht rekordin për nga gjatësia, Burj Khalifa. Kulla e re do të jetë 1 kilometër e lartë. Arkitektura e saj është inovative, sfiduese dhe fantastike.

je2.jpg

je3.jpg

je4.jpg

je5.jpg

je6.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012454032897949
array(1) { ["section"]=> string(62) "foto-galeri-dubai-do-ndertoje-kullen-me-te-larte-ne-bote-26605" }