Foto-galeri e stuhisë së fuqishme që goditi Australinë. Ja si luftojnë njerëzit me motin e keq

Publikuar tek: bota, më 12:35 21-04-2015 Foto-galeri e stuhisë së fuqishme që goditi Australinë. Ja si luftojnë njerëzit me motin e keq

Tre njerëz kanë vdekur nga stuhia e fuqishme që goditi plazhin Bondi në Sydney, Australi. Si pasojë e stuhisë zona përrreth është në kushte të vështira për jetën. Pemët janë rrëzuar, mijëra shtëpi janë dëmtuar, shkollat u mbyllën dhe paqëndrueshmëria e motit në det ka shkaktuar ndalimin e lëvizjes së anijeve.

Banorët e periferisë po kalojnë ditën e sotme përballë urës Sydney Harbour. Njerëzit shihen duke luftuar me çadrat e tyre për t’u mbrojtur nga era. bGjatë stuhisë janë dëmtuar edhe makina të parkuara, pasi pemët janë rrëzuar mbi to dhe kjo ilustrohet edhe në foto.

{gallery}Australi{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026063919067383
array(1) { ["section"]=> string(98) "foto-galeri-e-stuhise-se-fuqishme-qe-goditi-australine-ja-si-luftojne-njerezit-me-motin-e-keq-9312" }