FOTO: Ja kush janë 9 shqiptarët e arrestuar gjatë tentativës për të hyrë në Angli, rrezikuan të mbyten

Publikuar tek: bota, më 01:07 02-02-2018 FOTO: Ja kush janë 9 shqiptarët e arrestuar gjatë tentativës për të hyrë në Angli, rrezikuan të mbyten

Janë publikuar fotografitë e nëntë shqiptarëve, 8 burra dhe 1 grua, që tentuan të futen ilegalisht me gomone në Angli.

Grupi i emigrantëve rrezikoi të mbytej pasi mjetit lundrues iu prish motori por u shpëtua nga Roja Bregdetare rreth 11 kilometra nga bregdeti i Kentit pasi telefonuan 999 për ndihmë, raporton Newsbomb.al.

Mediat britanike kanë publikuar fotot e tyre, por jo identitetin. Lidhur me tentativën për të hyrë ilegalisht, autoritetet britanike nisën një hetim që çoi në arrestimin e një personi.

Shqiptarët u nisën me gomone nga brigjet e Francës. /Newsbomb.alalllsdwfwefwg.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013684034347534
array(1) { ["section"]=> string(107) "foto-ja-kush-jane-9-shqiptaret-e-arrestuar-gjate-tentatives-per-te-hyre-ne-angli-rrezikuan-te-mbyten-108804" }