FOTO-ja që habiti botën, çfarë kërkon princi Charles përballë një burri lakuriq?

Publikuar tek: bota, më 13:11 24-11-2019 FOTO-ja që habiti botën, çfarë kërkon princi Charles përballë një burri lakuriq? Tradita e çuditshme në Zelandën e Re

Princi Charles i Uellsit, prej disa ditësh ndodhet në një vizitë zyrtare në Zelanden e Re.

Gjatë këtij turi, ai është pritur nga një burrë lakuriq.  I vendosur në siklet, princi 71 vjeçar ka bërë një fytyrë paksa të habitshme.

Por mediat e huaja raportojnë se kjo është pjesë e traditës dhe burri i zhveshur është një ushtar Maori.

Në këtë udhëtim, Charles shoqërohej nga bashkëshortja e tij, Camilla, e cila nuk nuk mori pjesë në takimin e çuditshëm.

Screenshot_2.jpg

Princi Charles në një përshëndetje tradicionale

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Princ Charles, i shoqëruar nga bashkëshortja Camilla

Screenshot_5.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013368129730225
array(1) { ["section"]=> string(85) "foto-ja-qe-habiti-boten-cfare-kerkon-princi-charles-perballe-nje-burri-lakuriq-187009" }