Foto-Lajm: Edhe në komunizëm viheshin baste

Publikuar tek: sport, më 12:06 09-04-2015 Foto-Lajm: Edhe në komunizëm viheshin baste Skedina e ndeshjeve të futbollit në Komunizëm

Kjo është një skedinë e vjetër, e kohës së komunizmit ku edhe atëherë tifozët dhe të apasionuarit pas futbollit vinin baste. Konkursi i parashikimeve sportive, ndryshe nga sot që zhvillohet çdo sekondë në pika bastes, zhvillohej një herë në javë.

Skedina është e hershme, pasi edhe emrat e skuadrave janë të hershme. Aty shihen emrat e Lokomotivës, Traktorit etj. Skedina e futbollit ishte mjaft e lirë, 5 lekë. Kjo foto është shpërndarë nga “Jeta osh qef’’.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095679759979248
array(1) { ["section"]=> string(47) "foto-lajm-edhe-ne-komunizem-viheshin-baste-8220" }