Foto-Lajm/Eklipsi i diellit në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:24 20-03-2015 Foto-Lajm/Eklipsi i diellit në Tiranë Eklipsi sot në Tiranë

Ky është eklipsi i diellit sot në Tiranë, kur hëna ka mbuluar thuajse  35 për qind të diellit. Kjo foto e rrallë është shkrepur nga Arben Celi, gazetari i ‘’Reuters’’ për Shqipërinë.

Sot me mijëra shqiptarë kanë dashur të shohin eklipsin në momentin kur hëna qëndron mes diellit dhe planetit tonë.

Eklipsi në Tiranë nisi që në orën 09:45 minuta të mëngjesit, duke vazhduar deri në 12:00. Më qartë eklipsi është ndjekur në veri të Anglisë, ku do të krijonte një errësirë më të madhe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vjedhja në BSH/ Përgjegjësi i arkës Petrit Ramohitaj dënohet me 1 vit e 9 muaj burg
Gjimnazi nën patronazhin e Edi Ramës, ambulantët bëjnë namin me ushqime të pakontrolluara »
Article Logic
Execution time: 0.011338949203491
array(1) { ["section"]=> string(42) "foto-lajm-eklipsi-i-diellit-ne-tirane-6429" }