Foto-Lajm/ Gjurmë nafte në portin e Durrësit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:17 10-02-2015 Foto-Lajm/ Gjurmë nafte në portin e Durrësit

Kjo është pamja në dukje piktoreske që vjen nga bregu i detit në Portin e Durrësit. Edhe pse investimet janë dukshëm luksoze, kjo nuk na pengon të shohim edhe  gjurmët po aq të dukshme të naftës. Hoteli prej të cilit vjen kjo pamje, është vetëm 1 metër larg bregut dhe natyrshëm na lind pyetja nëse këto hotele duhet të jenë kaq afër bregut dhe mandej nëse ka ndonjë mënyrë për të pastruar mbetjet e naftës. Se edhe afër bregut edhe me ndotje nafte sikur nuk shkon kjo punë! Na rroftë porti i thonë kësaj, se bregut e detit ja pamë hajrin!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shoqërohen 10 persona në polici, tregtonin djathë pice të skaduar
Mbetjet spitalore mblidhen si plehra të zakonshme, hidhen buzë lumenjve »
Article Logic
Execution time: 0.011069059371948
array(1) { ["section"]=> string(48) "foto-lajm-gjurme-nafte-ne-portin-e-durresit-2905" }