FOTO-LAJM/ Ja qendra shëndetësore në fshatin Fitore të Novoselës

Publikuar tek: aktualitet, më 11:37 08-02-2015 FOTO-LAJM/ Ja qendra shëndetësore në fshatin Fitore të Novoselës Qendra Shendetesore ne fshatin Fitore te komunes se Novoseles

FOTO-LAJM/ Kjo foto na vjen nga lexuesit e neësbomb.al, dhe është shkrepur pikërisht në qendrën shëndetësore të fshatit Fitore në komunën Novoselë. Kjo situatë e përmbytjeve nxorri në pah disa nga çështjet kryesore që qeveria duhet të trajtojë me shpëjtësi. Siç bëhet e qartë edhe nga foto, duket se kushtet ku kurohen qytetarët e situatës së emergjencës, janë emergjente për t’u ndryshuar. Tre ditë më parë në këto zona ishte edhe vetë ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, por në asnjë rast punonjësit e shërbimit shëndetësor të këtyre zonave, nuk e vendosën përballë situatave të këtilla. Ndërkaq, vetë banorët ankohen për kushtet skandaloze dhe paisjet e pakta që kanë në dispozicion. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkodër shpërthen me eksploziv makina e kreut të komunës Shalë
Tentohet të grabitet pika e këmbimit valuator në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.012935876846313
array(1) { ["section"]=> string(68) "foto-lajm-ja-qendra-shendetesore-ne-fshatin-fitore-te-novoseles-2688" }