Foto-lajm/ Mali i Moravës në këto pamje të papërsëritshme

Publikuar tek: kulture-art, më 17:14 12-12-2015 Foto-lajm/ Mali i Moravës në këto pamje të papërsëritshme

Pamje nga ato që vetëm natyra t’i ofron.  Këtë herë mbretëresha është juglindja e Shqipërisë me malin e Moravës në Korçë.

Një larmi formash e ngjyrash që të lënë pa gojë dhe disa balona që fluturojnë lart, shkrepur nga dora e të talentuarës Preveza Dervishllari.

Mali i Moravës, shtrihet në lartësinë më të madhe prej 2042 metrash që kap maja e Badaroshit. Nga Morava burojnë disa përrenj që derdhen në Devoll dhe Osum.

{gallery}Morava{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02340292930603
array(1) { ["section"]=> string(62) "foto-lajm-mali-i-moraves-ne-keto-pamje-te-paperseritshme-27604" }