Foto-Lajm: Prifti bekon raketën e NASA-s që do niset me tre astronautë drejt hapësirës

Publikuar tek: bota, më 20:28 06-07-2016 Foto-Lajm: Prifti bekon raketën e NASA-s që do niset me tre astronautë drejt hapësirës

Një prift orthodoks spërkat me ujë raketën Soyuz dhe bekon të pranishmit në panelin e lëshimit në Kazakistan.

Raketa do të dërgojë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar astronautët Kate Rubins nga NASA, Anatoly Ivanishin nga Roscosmos dhe Takuya Onishi nga Agjencia e Eksplorimit të Hapësirës në Japoni.

Raketa do të niset drejt hapësirës në orën 09:36.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër deklaratë befasuese nga Trump: Sadam Hyseni dinte si të sillej me terroristët
Angela Merkel i sheh përfitime “Brexit”, rritet në sondazhe »
Article Logic
Execution time: 0.011343002319336
array(1) { ["section"]=> string(91) "foto-lajm-prifti-bekon-raketen-e-nasa-s-qe-do-niset-me-tre-astronaute-drejt-hapesires-45766" }