Foto-Lajm/ Publikohet foto e rallë e Nënë Terezës

Publikuar tek: aktualitet, më 15:46 30-03-2015 Foto-Lajm/ Publikohet foto e rallë e Nënë Terezës

E qeshur dhe e pambuluar shfaqet Nënë Tereza në këtë foto të veçantë e shkrepur kur ajo ishte vetëm 18 vjeçe.

Ndonëse jemi mësuar ta shikojmë shqiptaren e madhe të mbuluar me veshjen fetare, kjo foto besohet se është bërë përpara se Gonxhe Bojaxhiu të dorëzohej murgeshë.

Nobelsitja shqiptare tregon një elegancë të veçantë në foton e rallë të shprepur rreth viteve 1930.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Albanian ICT Awards, konkursi që sjell në fokus të talentuarit e teknologjisë së informacionit
Ekstradohet nga Greqia 30 vjeçari, i dënuar me 10 vite burg për pedofili »
Article Logic
Execution time: 0.012200832366943
array(1) { ["section"]=> string(53) "foto-lajm-publikohet-foto-e-ralle-e-nene-terezes-7369" }