FOTO-LAJM/ Qytetari durrsak detyrohet të izolojë derën e shtëpisë me ngjitës që mos t’i futet uji brenda

Publikuar tek: aktualitet, më 22:30 26-01-2021 FOTO-LAJM/ Qytetari durrsak detyrohet të izolojë derën e shtëpisë me ngjitës që mos t’i futet uji brenda Dera e izoluar

Përmbytjet në vendin tonë kanë shkaktuar një problematikë të madhe në shumë qytete, pasi reshjet e dendura të shiut kanë bërë që uji të afrohet në banesa.

Ndërkohë një qytetar nga Durrësi për të mos lejuar ujin të depërtojë në shtëpinë e tij, ka gjetur një zgjidhje gjeniale, por nga halli e jo nga qejfi.

Ai e ka izoluar derën e shtëpisë me ngjitës dhe ajo nuk hapet, nëse nuk i heq ngjitësin që përdoret për ndërtime. Rastin e ka bërë publik ish-deputeti i PD për qarkun e Durrësit, Ferdinand Xhaferraj.

Qytetari: Mbrëmë vendosa thasë me rërë në shtëpi, gjys metri, shpinë tani e kam rregulluar, në 2016 mu prish shtëpia nuk mora dëmshpërblim. Ra uji, pastruam, rregulluam, uji po shtohet prapë, jemi dy ditë pa gjumë.

Screenshot_18.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lumi Gjanica del nga shtrati, trotuaret në Fier “pushtohen” nga uji
E PAZAKONTË/ FNSH i shpëton jetën qytetarit që ishte IZOLUAR nga 5 metra dëborë, objekti rrezikonte shembjen në Qafë Thore të Shkodrës »
Article Logic
Execution time: 0.013296127319336
array(1) { ["section"]=> string(110) "foto-lajm-qytetari-durrsak-detyrohet-te-izoloje-deren-e-shtepise-me-ngjites-qe-mos-t-i-futet-uji-brenda-236531" }