Foto-Lajm / Shkatërrimi që la pas zjarri në Alberta

Publikuar tek: bota, më 21:15 05-05-2016 Foto-Lajm / Shkatërrimi që la pas zjarri në Alberta

Kanadaja deklaroi sot gjendjen e emergjencës në Provincën e Albertas, pas zjarreve që përfshinë masivët pyjorë dhe detyruan të shpërngulen 88 mijë banorë.

Zjarri që rat ë djelën shkatërroi 1,800 shtëpi banimi, biznese, shkolla dhe ndërtesa të tjera. Kompanitë e nxjerrjes së naftës në Alberta mbyllën aktivitetin ndërsa dëmi ekonomik nuk është përllogaritur ende por mendohet të kapë shifra shumë të larta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasje bandash në qendër të Frankfurtit, plagosen disa persona nga të shtënat me armë
Shihni diamantin më të madh të zbuluar në botë, do të dalë në ankand për 70 milionë dollarë (FOTO+VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.022916078567505
array(1) { ["section"]=> string(55) "foto-lajm-shkaterrimi-qe-la-pas-zjarri-ne-alberta-39614" }