Foto-montazhi me “500 lekëshin”, reagon mjeku infeksionist Tritan Kalo: Babanë e Kombit nuk mund t'a zëvendësojë kurrë portreti im

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:12 07-04-2020 Foto-montazhi me “500 lekëshin”, reagon mjeku infeksionist Tritan Kalo: Babanë e Kombit nuk mund t'a zëvendësojë kurrë portreti im Portreti i mjekut Tritan Kalo ne kartemonedhen 500 lekeshe

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka reaguar pas një foto-montazhi të shpërndarë në rrjetet sociale, ku portretin Ismail Qemalit në kartëmonedhën 500 lekëshe e kanë zëvendësuar me portretin e tij.

Mjeku Kalo shkruan se Babanë e Kombit nuk mund ta zëvendësojë dot kurrë portreti i tij.

“Babanë e Kombit nuk do të mundet t'a zëvëndësoj kurrë portreti im në kartmonedhën 500 lekshe, kurrë.... NËSE në të ardhmen do vijoj të jem gjurmëlënës në kujtesën e POPULLIT tim për kontributin e derimëtashëm socio-profesional, një gjë e tillë do më bëj të ndihem i vlersuar dhe i lumtur... "Omen est nomen" ( "Njeriu është emër"), shprehet Latini....Puna, Profesionalizmi dhe Përkushtimi ishin dhe mbeten PPP-ja ime e jetës”, shkruan mjeku Tritan Kalo.

Më poshtë foto-montazhi: Në kartëmonedhën 200 lekëshe mjeku Pëllumb Pipero, në kartëmonedhën 500 lekëshe mjeku Tritan Kalo dhe në kartëmonedhën 1000 lekëshe inxhinieria Luljeta Bozo

92508002_10207431383978250_3301799951826157568_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010759115219116
array(1) { ["section"]=> string(133) "foto-montazhi-me-500-lekeshin-reagon-mjeku-infeksionist-tritan-kalo-babane-e-kombit-nuk-mund-t-a-zevendesoje-kurre-portreti-im-201786" }