FOTO/ Përfundon themeli i tribunës pas porte në stadiumin “Arena Kombëtare”

Publikuar tek: sport, më 23:36 10-01-2017 FOTO/ Përfundon themeli i tribunës pas porte në stadiumin “Arena Kombëtare”

Prej një viti ka nisur të punohet me ritme intensive për ndërtimin e stadiumit “Arena Kombëtare” në kryeqytet.

Legjendari “Qemal Stafa” i ka lënë vendin impiantit të ri, i cili pritet të mbarojë vitin e ardhshëm. Punimet kanë ecur me ritme të shpejta dhe siç shihet nga fotoja ka përfunduar themeli i tribunës pas porte.

Tashmë dalëngadalë do të fillojë të punohet për të ngritur shkallët, ku do të qëndrojnë tifozët kuqezi. Kryeministri Edi Rama ka premtuar që ky stadium do të jetë gati në fillim të vitit të ardhshëm, ku do të zhvillojë ndeshje kombëtarja shqiptare.

Screenshot_12_copy.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071239471435547
array(1) { ["section"]=> string(78) "foto-perfundon-themeli-i-tribunes-pas-porte-ne-stadiumin-arena-kombetare-65172" }