FOTO PREKËSE: 14 shokët e skuadrës vdiqën në aksident, të mbijetuarit nuk i lëshojnë dorën njëri-tjetrit

Publikuar tek: bota, më 20:56 07-04-2018 FOTO PREKËSE: 14 shokët e skuadrës vdiqën në aksident, të mbijetuarit nuk i lëshojnë dorën njëri-tjetrit Skuadra e cila u aksidentua mbrëmjen e djeshme në Kanada

Një foto shumë prekëse është përhapur në rrjetet sociale, ku shfaqen tre lojtarët e mbijetuar të skuadrës kanadeze së hokeit ‘Humboldt Broncos’ që nuk i lëshojnë dorën njëri-tjetrit në ambjentet e spitalit.

Ata janë nga të paktit të mbijetuar të skuadrës kanadeze, pasi mbrëmjen e djeshme autobuzi me të cilit udhëtonte skuadra prej 28 vetash, u përplas keq duke lënë 14 të vdekur, përfshirë edhe trajnerin.

Sipas mediave të huaja, gjendja shëndetësore e të mbijetuarve tashmë është stabilizuar, ndërsa raportohet se gjysma e tyre ka lënë ambjentet e spitalit.

Qeveria kanadeze ka vendosur që ditën e hënë t’a shpallë ditë zie kombëtare në nderim të viktimave.

hokey.PNG

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011740922927856
array(1) { ["section"]=> string(109) "foto-prekese-14-shoket-e-skuadres-vdiqen-ne-aksident-te-mbijetuarit-nuk-i-leshojne-doren-njeri-tjetrit-116073" }