Foto që ka prekur zemrat e njerëzve në mbarë botën, shihni çfarë bën ky fëmijë për shokun e tij

Publikuar tek: bota, më 16:47 24-05-2016 Foto që ka prekur zemrat e njerëzve në mbarë botën, shihni çfarë bën ky fëmijë për shokun e tij

Foto e dy djemve në Argjentinë ka prekur zemrat e njerëzve në të gjithë botën. Santy dhe shoku i tij ndodheshin në stadium për të ndjekur nga afër ndeshjen e fundit në karrierë të sulmuesit Diego Milito, por një tabelë i pengonte të shihnin përshëndetjen me tifozët të futbollistit të preferuar.

Santy, i cili ka lindur pa një këmbë, ndodhej mbi paterica për të ndjekur momentin e dëshiruar, por shoku i tij nuk arrinte të shihte po njësoj si ai. “Shoku im nuk mund të shikonte për shkak të tabelës, kështu që i dhashë njërën nga patericat për të parë Militon së bashku”, ka thënë Santy pasi foto u bë virale në internet dhe media. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Europol: Terrorizmi po përparon si asnjëherë më parë
Erdogan drejt projektit të republikës presidenciale, i pranishëm në takimin e parë të qeverisë së re »
Article Logic
Execution time: 0.011837959289551
array(1) { ["section"]=> string(100) "foto-qe-ka-prekur-zemrat-e-njerezve-ne-mbare-boten-shihni-cfare-ben-ky-femije-per-shokun-e-tij-41379" }