Foto/ Shako bën Buffonin "shqiptar", portieri surprizon kuqezinjtë; gjest spektakolar nga legjenda e Juventusit

Publikuar tek: sport, më 13:18 25-03-2017 Foto/ Shako bën Buffonin

Pas përfundimit të takimit, të shumtë kanë qënë shqiptarët që kërkuan të bënin fotografi me legjendën e Juventusit, Buffon.

Mes lojtarëve edhe tifozëve që kanë dalë foto me portierin italian, edhe Shakohoxha ka kërkuar të bëjë fotografi me të.

Përveç fotografisë, komentatori i Supersport kishte dhe një kërkesë të veçantë. Ai i ka kërkuar Buffonit të bëjë me duar shqiponjën me dy krena. Italiani nuk ka hezituar dhe ka bërë tw lumtur shqiptarët me këtë gjest.

Dihet tashmë që kudo që shkojnë shqiptarët, u kërkojnë yjeve të njohur të futbollit dhe jo vetëm që të bëjnë shqiponjën me duar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038151025772095
array(1) { ["section"]=> string(112) "foto-shako-ben-buffonin-shqiptar-portieri-surprizon-kuqezinjte-gjest-spektakolar-nga-legjenda-e-juventusit-73102" }