Foto shokuese: Viktima e karteleve të drogës varet në mbikalim

Publikuar tek: bota, më 22:12 06-11-2016 Foto shokuese: Viktima e karteleve të drogës varet në mbikalim Viktima e karteleve të drogës qëndron i varur në urë, mbi të hetuesit

Foto: AFP

Droga, dhuna dhe pushteti kanë qenë kryefjala edhe për këtë vit në Meksikë, aty ku përplasja mes karteleve të drogës dhe qeverisë është e përgjakshme, e kush gjendet në mes apo në anën e gabuar, përfundon i varur në urë.

Trupi i pajetë i një burri qëndron i varur në një mbikalim në Tijuana. Të tjerët ekzekutohen me armë apo me thikë, raporton Newsbomb.al.

Më shumë se 700 persona janë vrarë vetëm gjatë këtij viti në qytetin kufitar të Tijuanas ndërsa përpjekja e policisë duket e pashpresë.

Kartelet: La Familia, Golf, Juárez, Tijuana, Sinaloa, Los Negros dhe Los Zetas - furnizojnë me 70% të drogës së Meksikës SHBA-të.

90% e të gjitha vrasjeve i kryejnë kartelet e drogës. Të ardhurat vjetore nga droga? 50 miliard dollarë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rrallë, kapet peshkaqeni me dy koka (Foto)
FBI mbyll hetimet , Hillary Clinton e pafajshme »
Article Logic
Execution time: 0.010012865066528
array(1) { ["section"]=> string(67) "foto-shokuese-viktima-e-karteleve-te-droges-varet-ne-mbikalim-58620" }