Foto tronditëse nga “Rio 2016”, gjimnasti francez thyen këmbën gjatë garës

Publikuar tek: sport, më 21:01 06-08-2016 Foto tronditëse nga “Rio 2016”, gjimnasti francez thyen këmbën gjatë garës

Kujdes, pamje të rënda

Olimpiada për një gjimnast francez përfundoi kur ai theu këmbën e majtë gjatë eliminatoreve të së shtunës. Samir Aït Said kishte vendosur këmbën në dyluftim në ajër dhe u përpoq të binte në tokë, por tingulli i lëndimit bëri jehonë nëpër arenën e pallatit të sportit.

Said i trembi të gjithë në terren, ndërsa ra në agoni. Menjëherë zyrtarët mjekësorë shkuan drejt tij për t’i dhënë ndihmën e parë. U dallua qartë që ai theu këmbën.

36F1E9C900000578-3727174-image-a-14_1470511681427.jpg

36F20F7400000578-3727174-image-a-13_1470511679121.jpg

36F2031E00000578-0-image-a-1_1470511023605.jpg

36F1EBAB00000578-3727174-image-a-17_1470511694502.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026447057723999
array(1) { ["section"]=> string(77) "foto-tronditese-nga-rio-2016-gjimnasti-francez-thyen-kemben-gjate-gares-48984" }