FOTO/ Vandalizohet billbordi i Gent Cakajt në Preshevë, qytetarët i grisin fytyrën

Publikuar tek: politike, më 17:59 30-11-2020 FOTO/ Vandalizohet billbordi i Gent Cakajt në Preshevë, qytetarët i grisin fytyrën

Këshilli i komunës së Bujanocit propozoi që ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj të shpallej “Qytetar Nderi” i Bujanocit.

Por kjo kërkesë u refuzua nga ministrja serbe e Administratës Publike dhe Vetëadministrimit Lokal, Marija Obranoviç. Sipas saj, Gent Cakaj vazhdimisht ka akuzuar Serbinë për krime të kryera ndaj shqiptarëve të Kosovës.

Në këtë komunë ishin vendosur disa billbord-e, në të cilën shkruhej se Gent Cakaj është nderi i Preshevës dhe i gjithë Luginës.

Por, ditën e sotme disa persona të paidentifikuar kanë shkatërruar billbord-in e Gent Cakajt. Siç shihet edhe nga fotot ata kanë grisur fytyrën e ministrit në detyrë.

gent_cakaj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet kush është kryetari i partisë ‘Nisma Thurje’, ja ku do të kandidojë Rudina Hajdari
Merkel ‘i mbyll derën’ Shqipërisë për hapjen e negociatave: Janë bërë përparime, por nuk premtoj se do të ndodhë këtë vit, shpresë për Maqedoninë e Veriut »
Article Logic
Execution time: 0.012833118438721
array(1) { ["section"]=> string(87) "foto-vandalizohet-billbordi-i-gent-cakajt-ne-presheve-qytetaret-i-grisin-fytyren-229680" }