FOTO-VIDEO/ Ky është burgu UNIK ku po qëndrojnë Hashim Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së

Publikuar tek: bota, më 11:39 01-12-2020 FOTO-VIDEO/ Ky është burgu UNIK ku po qëndrojnë Hashim Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së

Hashim Thaçi së bashku me ish-komandantët e UÇK-së, prej disa javësh ndodhen në burg pasi akuzohen për krime lufte.

Burgu ku ata po qëndrojnë ndodhet në periferi të Hagës në Haaglanden të Scheveningen.

Ky institucion është shumë më ndryshe nga burgjet e tjera, pasi është i vetmi që ka një qendër kujdesi fizik, ose psikologjik për të burgosurit. Burgu mund të strehojë deri në 200 të arrestuar.

Po ashtu kushtet janë komode me shtretër të mirë, kanë një bibliotekë, libra dhe mund të bëjnë edhe ushtrime fizike, të luajnë shah, futboll..etj.

Ata mund të shohin edhe televizor, ose të dëgjojnë radio, ndërkohë që kanë mundësi që të marrin pjesë edhe në rite fetare e shpirtërore.

foto_1.jpg

foto_2.jpg

foto_3.jpg

foto_4.jpg

fotot_5.jpg

foto_6.jpg

foto_76.jpg

foto_8.jpg

foto_9.jpg 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas 4 muajsh në detyrë, dorëhiqet këshilltari i Presidentit Trump për koronavirusin
»
Article Logic
Execution time: 0.011047124862671
array(1) { ["section"]=> string(95) "foto-video-ky-eshte-burgu-unik-ku-po-qendrojne-hashim-thaci-dhe-ish-komandantet-e-uck-se-229758" }