Foto virale: Fytyra e 'Skënderbeut' u shfaq në flakët e molotovit te Kryeministria

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:42 12-05-2019 Foto virale: Fytyra e 'Skënderbeut' u shfaq në flakët e molotovit te Kryeministria

“Fytyra e Skënderbeut” është shfaqur mes flakëve të një molotovi të hedhur te dera e Kryeministrisë, ditën e djeshme gjatë protestës së opozitës.

Foto e shkrepur në momentin kur flakër shpërthejnë pranë policisë dhe protestuesve, është postuar në rrjetet sociale, ndërsa përdoruesit thonë se kanë arritur të dallojnë fytyrën e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Edhe gjatë zjarrit në Katedralen Notre Dame në Paris, qytetarë pretenduan se mes flakëve mund të dallonin imazhin e Jezusit. Në fakt kjo shpjegohet përmes Pareidolia-s, aftësia për të shquar imazhe si fytyra në modele abstrakte.

A mund ta shquani edhe ju?

Foto origjinale:

zjarr-polii.jpg

E zmadhuar:

edgergerghe45h5h.jpg

dgergh45h4hhhh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066368579864502
array(1) { ["section"]=> string(86) "foto-virale-fytyra-e-skenderbeut-u-shfaq-ne-flaket-e-molotovit-te-kryeministria-164024" }