Fotogaleri / Elizabeta II ndër vite, monarkja më jetëgjatë në fron

Publikuar tek: bota, më 13:55 09-09-2015 Fotogaleri / Elizabeta II ndër vite, monarkja më jetëgjatë në fron

Mbretëresha Elizabeta II u bë sot monarkja më jetëgjatë në Britaninë e Madhe në më shumë se 1,000 vite duke ia kaluar katragjyshes së saj, Mbretëreshës Viktoria me 63 vite dhe 6 muaj në from.

Mosha: 89

Lindur më: 21 prill 1926

25: Mosha kur u bë Mbretëreshë

63: Vite si monarke Britanike

1947: Martohet me Princin Filip

4: Numri i fëmijëve

8: Numri i nipërve dhe mbesave

{gallery}mpb{/gallery}

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013108968734741
array(1) { ["section"]=> string(83) "fotogaleri-elizabeta-ii-nder-vite-monarkja-me-jetegjate-ne-fronin-e-britanise-20353" }