Fotografi Arben Çeli u nda papritur nga jeta, prek e bija: Lotët nuk do më thahen gjithë jetën, prita ulur se mos hapje sytë...

Publikuar tek: aktualitet, më 06:46 26-09-2020 Fotografi Arben Çeli u nda papritur nga jeta, prek e bija: Lotët nuk do më thahen gjithë jetën, prita ulur se mos hapje sytë... FotoArkive: Silvi e Arben Çeli

Fotografi i njohur Arben Çeli u nda papritur nga jeta dy ditë më parë. Reagimet për vdekjen e tij ishin të shumta, ndërsa ai i vajzës së tij Silvi Çeli ka prekur rrjetin.

“Bab….i shtrenjti im. Jeta ime. Shpirti im. Drita ime e syve, nuk e besoj dot, nuk e pranoj dot, nuk dua ta imagjinoj jeten time pa ty. Mezi e gjetem njeri tjetrin, pse keshtu papritur u ndam perseri?”, shkruan ajo ndër rreshta për të atin e ndjerë.

“Ke do marr ne mengjes ne telefon dhe ne mbremje para se te fle? Nuk e di nese me sheh dhe me degjon, une do te te flas perdite, do te te them mirmengjes dhe naten e mire. Me thave shpirtin, po lotet nuk do me thahen tere jeten per ty. Per mua ishe nene,baba,moter, vella…cdo gje qe i jepte kuptim jetes sime. Dje prita ulur, se mos hapje syte e te me thoje sic me thoje gjithmone: o mami koteles bera shaka. Te dua shume, me ka marr malli. Per here te pare te them naten e mire pa te folur o bush”, përmbyll Silvi Çeli, vajza e fotografit Arben Çeli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk pranoi të dorëzohej dhe u ekzekutua nga RENEA, Lefter Zhidru specialist armësh: Ka punuar disa vite në uzinën e demontimin në Mjekës
Me shpejtësi nga 150 deri në 181 km/h, ‘Sauku’ merr 20 patenta: 9 shoferë të dehur, 4 të tjetër bënin gara »
Article Logic
Execution time: 0.013477087020874
array(1) { ["section"]=> string(128) "fotografi-arben-celi-u-nda-papritur-nga-jeta-prek-e-bija-lotet-nuk-do-me-thahen-gjithe-jeten-prita-ulur-se-mos-hapje-syte-221701" }