Fotografi i AP merret peng bashkë me qindra studentë, shkruan “ky mund të jetë postimi im i fundit”

Publikuar tek: bota, më 17:11 24-08-2016 Fotografi i AP merret peng bashkë me qindra studentë, shkruan “ky mund të jetë postimi im i fundit”

Universiteti Amerikan në Kabul të Afganistanit është nën sulm nga persona të armatosur të cilët kanë marrë peng qindra studentë.

Mes pengjeve është edhe forografi i Associated Press, Massoud Hossainim, i cili shkruan në Tëitter se ka të shtëna me armë dhe shpërthime. “Ky mund të jetë postimi im i fundit”, shkruan ai.

Situata është ende e paqartë në universitetin elitar me 1,700 studentë, i rihapur vetëm pak ditë më parë pas pengmarrjes së dy profesorëve, një amerikan dhe një australian, në datën 7 gusht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025802850723267
array(1) { ["section"]=> string(102) "fotografi-i-ap-merret-peng-bashke-me-qindra-studente-shkruan-ky-mund-te-jete-postimi-im-i-fundit-50755" }