Fotografi i njohur publikon fotot e italianëve të famshëm në Shqipëri me kostumet tradicionale shqiptare (FOTOT MBRESËLËNËSE)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:00 30-03-2020 Fotografi i njohur publikon fotot e italianëve të famshëm në Shqipëri me kostumet tradicionale shqiptare (FOTOT MBRESËLËNËSE)

Fotografi i njohur Roland Tasho ka publikuar foto të disa prej italianëve të famshëm në Shqipëri, të veshur me kostumet popullore tradicionale.

Ai ka zgjedhur ish-trajnerin e Kombëtares Shqiptare të Futbollit Gianni De Biasi, ish-ambasadorin e BE në Tiranë, Ettore Sequi dhe këngëtarin e famshëm Riçardo Coçiante.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Tasho shprehet se këta personazhe nuk hezituan por e pranuan me deshire ftesën, për t’u veshur me kostumet.

‘Gjithnje e me prane..Italiane qe ndihen edhe pak shqiptare.. Ndaj kur i propozova te vishen me veshje popullore shqiptare nuk hezituan por e pranuan me deshire ftesen...Ndaj i rri bukur kostumi se e ndjene veten me prane nesh....Ashtu si dhe ne jemi sadopak italiane se jemi rritur me historine,muziken ,sportin e tyre.... Kur i them De Biazit qe kam qene tifoz i Fiorentines dhe i Antonionit nuk u habit se e kishte mesuar qe ne e ndiqnim shume kampionatin italian..Ndaj ishte shume prekse te degjoje nje italian sot ti binte Himnit tone Kombetar i frymezuar nga kontributi i mjekve tane..ne foto De Biazi,ambasadori Sequi dhe Coçiante....’, shkruan Tasho.

91548205_3181748041836086_5280310927747448832_o.jpg91342874_3181747585169465_8661184611927195648_o.jpg

91807637_3181747151836175_7558395455952912384_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091068744659424
array(1) { ["section"]=> string(130) "fotografi-i-njohur-publikon-fotot-e-italianeve-te-famshem-ne-shqiperi-me-kostumet-tradicionale-shqiptare-fotot-mbreselenese-200683" }