Fotografi lë rrjetin pa fjalë: Kjo është baresha më e bukur shqiptare

Publikuar tek: kulture-art, më 22:39 24-10-2017 Fotografi lë rrjetin pa fjalë: Kjo është baresha më e bukur shqiptare

“Një nga bareshat më të bukura që kam hasur deri sot”, kështu shkruan fotografi i njohur Fation Plaku.

Janë dy fotografi të shkrepura në Main e Zi, në një zonë të banuar me shqiptarë, ku dallohet edhe kjo bareshë teksa kullot lopët. Fotografi Plaku është kujdesur të mos ja bëjë publike fytyrën, megjithatë po i besojmë shijeve të tij prej fotografi.

Baresha e re mban në dorë një shkop ndërsa kyçet ia mbulojnë mëngët e bluzës së gjatë me kapuç. Ajo ka veshur streçe dhe flokët i ka lidhur shkujdesur bisht. Në sfond duket natyra e mrekullueshme vjeshtarake e bjeshkëve.

weff4gft.jpg

dfg3eg5hyu5h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019255876541138
array(1) { ["section"]=> string(74) "fotografi-le-rrjetin-pa-fjale-kjo-eshte-baresha-me-e-bukur-shqiptare-97097" }