Fotografi tregon për infermieren shqiptare në Gjermani: Pse me la b*thën e pleqve kam ardhur këtu?!

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:18 12-01-2016 Fotografi tregon për infermieren shqiptare në Gjermani: Pse me la b*thën e pleqve kam ardhur këtu?! Armando Babani

Fotografi shqiptar nuk duron dot më dhe tregon për refugjaten shqiptare në Gjermani, sipas të cilit ‘’është kokrra e idiotes’’.

Sigurisht që Armando Babani nuk ka dhënë emra, por ai e ka treguar mirë e bukur historinë e saj dhe të mendosh se është vetëm 28-vjeçe e infermiere, por nuk denjon as të punojë me të moshuarit.

Në këtë situatë Babani ngre vetëm një pyetje: “N.q.s ndonjë nga ju di ndonjë vend pune për Ministër në Gjermani, t’i shkruajë vajzës në email-n e saj: ‘’[email protected]’’’’

“Shqiptare 28 vjeçe.....Refugjate në Gjermani....pasi e marrin vesh autoritetet që në vendin e saj ishte infermiere i ofrojnë punë në një familje të kujdeset për një të moshuar....Rroga 1000 euro dhe ushqim e jetesë në atë familje...! PERGJIGJA.....! Pse kam ardh un ktu, për me la bythën e pleqve ë...? N.q.s ndonjë nga ju di ndonjë vend pune për Ministër në Gjermani t’i shkruajë vajzës në email-n e saj: [email protected]’’, shkruan fotografi i njohur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026039123535156
array(1) { ["section"]=> string(102) "fotografi-tregon-per-infermieren-shqiptare-ne-gjermani-pse-me-la-b-then-e-pleqve-kam-ardhur-ketu-29777" }