Fotografi viziton Fukushimën 5 vite pas katastrofës nukleare që e shndërroi në qytet fantazëm

Publikuar tek: bota, më 19:04 12-07-2016 Fotografi viziton Fukushimën 5 vite pas katastrofës nukleare që e shndërroi në qytet fantazëm

Një fotograf nga Malajzia ka arritur të kalojë barrierat e policisë duke u futur në Fukushimë përmes pyjeve rreth zonës radioaktive.

Fotografi Keoë Ëee Loong nga Bangoku ka postuar në Facebook një set fotografish që tregojnë gjendjen aktuale të qytetit pesë vite pasi u godit nga një cunami e më pas tërmeti që shkaktuan nxehjen dhe më pas shpërthimin e një prej reaktorëve bërthamorë.

fuku234enshot_1.jpg

fuku4eenshot_1.jpg

fuku354eenshot_1.jpg

Fuku2354reenshot_1.jpg

fuku345346enshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmi, shkencëtarët: Një tërmet i fuqishëm do godasë një prej zonave më të populluara në botë
Arrestohen 4 shqiptarë në Itali, përdornin gratë si korriere droge »
Article Logic
Execution time: 0.011747121810913
array(1) { ["section"]=> string(99) "fotografi-viziton-fukushimen-5-vite-pas-katastrofes-nukleare-qe-e-shnderroi-ne-qytet-fantazem-46368" }