Fotografia aksidentale kthehet në një vepër arti të “Rilindjes”

Publikuar tek: bota, më 15:42 04-01-2016 Fotografia aksidentale kthehet në një vepër arti të “Rilindjes” Fotografia origjinale

Fotografia vigjilies së Vitit të Ri në Mançester, ka mundur të kthehet në një hit në internet, kjo për shkak të vetë kompozimit rastësor të saj, sa kaotik aq edhe paqësor.

Fotografia të sjell në mendje pikturat e artit të Rilindjes madje dikush ka treguar se asaj mund t’i aplikohet edhe spiralja e artë e Fibonacci-t.

CXo4abHUwAAjqqN.jpg

Fotografia e Joel Goodman tregon një person që shtrihet në mes të rrugës teksa po zgjat dorën për të kapur shishen e birrës, ndërsa më tej duket një burrë tjetër që po arrestohet nga policia. Ka mjaftuar një tëeet me mbishkrimin “kjo foto ngjan si një pikturë e bukur”, që të marrë mijëra pëlqime dhe shpërndarje.

Edhe disa filtra:

CXpBQHUWAAAQWF_.jpg

CXpB_5NWYAA5-ev.jpg

Pak Photoshop:

sd.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01201319694519
array(1) { ["section"]=> string(67) "fotografia-aksidentale-kthehet-ne-nje-veper-arti-te-rilindjes-29125" }