Fotografia e sirianit shokoi botën një muaj më parë, por vetëm Aleksi 6-vjeçar i jep zgjidhje (VIDEOJA te OBAMA)

Publikuar tek: bota, më 13:04 22-09-2016

Aleksi është një djalë 6-vjeçar nga Nju Jorku. Si të gjithë edhe ai është shokuar nga imazhet e muajit të kaluar të një vogëlushi sirian, të ulur në stolat e ambulancës, i shokuar dhe i gjakosur.

Vogëlushi Aleks, i ka shkruar një letër mjaft prekëse presidentit Barack Obama, nëpërmjet së cilës i kërkon atij të gjejë moshatarin e tij nga Siria. Kjo sepse Aleksi i vogël, është i gatshëm ta pranojë në familjen e tij dhe të ndajë lodrat me të.

“Ne të gjithë duhet të jemi më shumë si Aleksi. Imagjinoni si do të ishte bota po të ishim të gjithë si ai. Imagjinoni vuajtjet të cilat mund të lehtësonim dhe jetët që do të mund të shpëtonim.” – shkruan Obama në Facebook.

Dëgjojeni videon prekëse që mesiguri do t’ju bëjë të lotoni.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019411087036133
array(1) { ["section"]=> string(115) "fotografia-e-sirianit-shokoi-boten-nje-muaj-me-pare-por-vetem-aleksi-6-vjecar-i-jep-zgjidhje-videoja-te-obama-53748" }