Fotografohet macja më e rrallë në botë

Publikuar tek: bota, më 17:45 17-09-2015 Fotografohet macja më e rrallë në botë

Një specie e pakapshme e maceve të egra është fotografuar në një vend që nuk ishte shfaqur asnjëherë më parë.

Macet e Andeve jo vetëm që janë më të rrallat në botë por ato janë edhe më të rrezikuarat nga zhdukja. Faki që ato janë fotografuar në një vend ku nuk mendohej se mund të ekzistonin, është një lajm i mirë për popullatën e këtyre specieve.

Ato jetojnë në malet veriore të Kilit dhe janë macet më pak të studiuara në botë. Këto janë fotografitë e para të specieve misteriozë pas disa dekadave kur u zbuluan për herë të parë.

Macja-e-andeve1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085728168487549
array(1) { ["section"]=> string(44) "fotografohet-macja-me-e-rralle-ne-bote-21035" }