Fotolajm / Angela Merkel nuk ka kohë, duhet të bindë Britaninë të mos dalë nga BE-ja

Publikuar tek: bota, më 20:13 19-02-2016 Fotolajm / Angela Merkel nuk ka kohë, duhet të bindë Britaninë të mos dalë nga BE-ja

Intensiteti i bisedimeve të Bashkimit Europian me Britaninë e Madhe për të parandaluar daljen nga BE-ja, duket se kanë shkaktuar anulimin vaktit të mëngjesit dhe drekës, duke detyruar kancelaren gjermane, Angela Merkel të konsumojë vetëm darkën në Fast-Food.

Merkel është fotografuar në rrugët e Brukselit duke konsumuar patate të skuqura që i ka blerë në një fast-food aty pranë gjatë pushimit të bisedimeve. Nëse arrihet një marrëveshje sot, kabineti qeveritar anglez do të mblidhet ditën e nesërme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 5,000 xhihadistë të stërvitur ndodhen në Europë, pritet të shpërthejë terrori, thotë kreu i Europol
Hollande: Ndërhyrja turke në Siri rrezikon një luftë mes Turqisë dhe Rusisë »
Article Logic
Execution time: 0.010390043258667
array(1) { ["section"]=> string(87) "fotolajm-angela-merkel-nuk-ka-kohe-duhet-te-binde-britanine-te-mos-dale-nga-be-ja-33038" }